Zapewne każdy wiele razy spoglądając na niektóre zdjęcia aukcji bardzo się zniechęcił. Powodów może być dużo, ale najczęściej są to zdjęcia zamazane, nieostre, prześwietlone, ciemne lub nawet miejsce lub kadr zdjęcia nie jest dopracowany. To wszystko sprawia, że wychodzimy z aukcji aby poszukać czegoś lepszego. Te zdjęcia mogą świadczyć o wartości lub wyglądzie przedmiotu dlatego powinniśmy postarać się by wyglądały jak najlepiej.

Najlepiej przyjrzeć się innym aukcjom, szczególnie tym, gdzie sprzedawcami są firmy. Oczywiście ich zdjęcia są zapewne dobrze obrobione w programie komputerowym, ale za to efekt jest niesamowity. Na pewno warto nauczyć się podstawowej obsługi najprostszego programu graficznego. Jednak obróbka fotografii to nie wszystko. Nie musimy być profesjonalnymi fotografami, ale robienie zdjęcia bez przemyślenia i na szybko nie ma żadnego sensu. Dobrze jest wybrać takie miejsce, w którym przedmiot naszej aukcji będzie się ładnie komponował oraz kontrastował z tłem.

Często zdjęcia na aukcjach nie posiadają tła, a raczej jest to tło biało. Znaczy to, że zostało ono wycięte ze zdjęcia. Wygląda to estetycznie i profesjonalnie. Taki efekt można właśnie uzyskać dzięki programom graficznym, z którymi warto się zaznajomić. Następną rzeczą, którą stosują allegrowicze to zamazanie tła na zdjęciu z przedmiotem. Tło nie jest białe lecz zamazane co daje głębie przedmiotowi na zdjęciu. Sprawdza się to w szczególności a aukcjach w kategorii biżuteria. Do tego najlepiej jeśli bransoletka lub pierścionek jest fotografowana możliwie jak najbliżej, ponieważ dzięki temu towar nie będzie wydawał się taki mały oraz będą widoczne szczegóły towaru.

Nie jest wskazana zmiana koloru przedmiotu i jego detali w programie graficznym. Zdjęcie musi przedstawiać towar takim jakim jest w rzeczywistości. Inaczej możemy się spodziewać reklamacji ze strony klienta. Można jedynie poprawić kontrast oraz oświetlenie zdjęcia jeśli uważamy, że jest to konieczne.

Nie należy powiększać zdjęć, szczególnie jeśli były one robione tylko zwykłą cyfrówką. Jakość zdjęcia pogorszy się, będzie one mało widoczne lub nawet zauważalne będą piksele. Nie jest to ani przejrzyste ani estetyczne. Internauta nie mogąc z pełni zobaczyć wyglądu, kształtu, kolorów itd. towaru zrezygnuje z dalszego oglądania naszej aukcji lub ewentualnego kupna. Zmniejszanie też nie przyniesie zbyt dobrych efektów. Serwis allegro przy wystawianiu aukcji automatycznie zmniejsza nasze zdjęcia to odpowiedniego rozmiaru. Jedyne co musimy zrobić to dopilnować tego, aby były jak najlepsze jakościowo.

Zabronione jest kopiowanie zdjęć z innych aukcji. Jeśli nawet sprzedajemy podobny przedmiot do innego allegrowicza np. telewizor, to nie możemy dodać do naszej aukcji jego zdjęć. Po pierwsze nie mamy do nich żadnych praw autorskich co jest dużą przeszkodą dla nas. W razie oskarżenia nas o kopie i przywłaszczenie sobie zdjęcia możemy ponieść karę. Po drugie zdjęcie aukcji musi przedstawiać aktualny stan przedmiotu. Jeśli nasz towar posiada jakieś uszkodzenia to zdjęcia powinny je ukazać, aby kupujący miał wzgląd na wszystko i był świadomy tego co kupuje. Dlatego bez własnoręcznie wykonanych zdjęć się nie obejdzie. Możemy oczywiście wystawić aukcje bez zdjęcia jednak z doświadczenia wynika, że aukcje ze zdjęciami mają największą frekwencje jeśli chodzi o sprzedaż.