Copywriter to osoba, która pisze teksty na strony internetowe. Mogą to być krótkie slogany reklamowe, albo nawet długie artykuły, które publikowane są na blogach czy portalach online. Jak zarobić w tym zawodzie i czy kursy SEO są naprawdę czymś, bez czego nie da się obyć?

Ile zarabia copywriter?

Stawki za pracę takiej osoby mogą się bardzo różnić w zależności od tego, gdzie ona pracuje. Są copywriterzy, którzy działają tylko na portalach dla nich przeznaczonych, ale takim nie uda się zarobić za wiele, bo stawki za najprostszy tekst wynoszą tam około 2-3 złote. Osoba, która decyduje się na współpracę z jakąś firmą, może liczyć na to, że te sumy zostaną podwojone albo potrojone. Jednak ciężko jest dostać taką pracę nie mając doświadczenia, więc jednak wielu copywriterów zaczyna na dedykowanych portalach, a później szukają konkretnej pracy.

Do czego nam to SEO?

Znajomość zasad SEO jest dla copywritera niezbędna, bo to właśnie na nich pracuje na co dzień. Są to zasady, które mówią o pozycjonowaniu stron w internecie. Nie jest to wcale taka prosta sprawa, jak może się wydawać na początku, dlatego warto zapisać się na kursy SEO, na których dowiemy się wszystkiego na ten temat. Rozumienie SEO jest dla copywritera bardzo ważne, bo bez niego nie uda mu się stworzyć tekstu, który będzie pojawiał się wysoko w wynikach wyszukiwania, a przecież to właśnie o to chodzi w jego pracy. Tak naprawdę, znajomość tych zasad jest przydatna dla każdego, kto publikuje coś w internecie, bo dzięki temu nasza strona szybciej zyska na popularności.

Znaczenie słów kluczowych

Podstawowym zagadnieniem, które obejmują wszystkie szkolenia dla copywriterów są słowa kluczowe. W skrócie, są to najważniejsze frazy w danym tekście, na które wyszukiwarki będą zwracały uwagę. Dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu, pozycjonowanie danej strony się zwiększy, a ludzie będą mogli ją łatwiej znaleźć. Ważne jest jednak to, że wyszukiwarki nie są głupie i nie wystarczy wrzucić na stronę tekstu składającego się wyłącznie ze słów kluczowych, bo będą one wiedziały, że nie ma tam nic wartościowego dla użytkowników i nie zarekomendują im danej strony. Dlatego właśnie zawód copywritera zyskuje na popularności.

Podsumowując, copywriter to ciekawy zawód, który może przynieść nam dużo satysfakcji. Nie mniej jednak, bardzo ważnym jest to, żeby ciągle się w nim rozwijać, bo internet jest bardzo dynamiczny i szybko się zmienia. Pomogą nam w tym szkolenia, na które powinniśmy regularnie chodzić.