Decydując się na sprzedaż przedmiotu w serwisie allegro warto zadbać o to, aby nasza aukcja przykuwała uwagę internauty oraz zachęcała do zakupu oferowanego towaru. W tym celu należy zadbać o odpowiedni wygląd wizualny szablonu, który tylko z pozoru wydaje się błahostką. Tak naprawdę jest bardzo ważny dla naszej licytacji.

Profesjonalny szablon świadczy o tym, że sprzedający stara się i jest poważnym użytkownikiem serwisu niż np. nastolatek. Serwis allegro proponuje nam kilka szablonów, ale są one bardzo skromne oraz mało rozbudowane. Raczej nie przekonują do siebie internautów. Jeśli myślimy o dłuższej i większej sprzedaży to zdecydowanie należy pomyśleć o zakupie profesjonalnego, odpowiedniego do tematyki przedmiotów szablonu. Nie jest to droga inwestycja, więc możemy pozwolić sobie na wybór najbardziej idealnego według nas szablonu. Ceny wahają się od 50 zł – 200 zł. W Internecie możemy znaleźć wiele firm, które wykonają dla nas szablon za nieduże pieniądze. Czasem warto także zlecić to osobie prywatnej, która zna się na rzeczy i chce trochę zarobić. Zaoszczędzimy pieniądze a przy tym uzyskamy wspaniały wygląd, który przyciągnie tłumy.

Nawet najbardziej wartościowy przedmiot potrzebuje ładnego wyglądu wizualnego. Dzięki ładnemu temu zachęcamy ludzi do pozostania dłużej na naszej aukcji oraz obejrzenia wszystkich jej niespodzianek. Oczywiście, jeśli cała strona wygląda estetycznie oraz ma dobrze dobrane kolory. Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością elementów. To może odstraszyć klienta, ponieważ może on pogubić się na naszej aukcji i nie znaleźć potrzebnych mu informacji.

Najlepiej jeśli nagłówek naszego szablonu nawiązuje do sprzedawanego przedmiotu. Internauci od razu będą wiedzieli z jakiej dziedziny i tematyka mogą spodziewać się towaru. Ponadto będzie to wyglądać bardziej profesjonalnie. Nie wyglądałoby to dobrze jeśli komputery sprzedawalibyśmy w szablonie o tematyce kwiatów. Po pierwsze allegrowicz nie miałby o nas dobrego zdania uważając nas za osoby, które nie traktują sprzedaży poważnie, a po drugie nie zachęci on do obejrzenia naszej aukcji. Dlatego tak ważny jest dobry wygląd strony naszej licytacji.

Układ szablonu także jest bardzo ważnym elementem. Klient powinien bez problemu znaleźć dane kontaktowe do sprzedawcy, podstawowe informacje o produkcie oraz zdjęcia towaru. Jeśli utrudnimy to internaucie rozmieszczając te rzeczy w przeróżnych miejscach, mało dostrzegalnych i widocznych to może on ich nie znaleźć i zniechęcić się do naszej oferty. Przez to stracimy klienta, a nawet kilku klientów. Może to też doprowadzić do niesprzedania przedmiotu.

Nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy na grafików i koderów. Są osoby, które specjalizują się w robieniu szablonów allegro i potrafią sami wykonać piękną szatę graficzną, a także zakodować ją. Warto poszukać w Internecie osób, które dorabiają na tego typu rzeczach i wykonają nam ją za niewielkie pieniądze. Efekt nie będzie wcale gorszy niż zamówiony szablon u firmy.

Zadbajmy więc o wygląd naszej aukcji, a na pewno podniesie to efekty sprzedaży naszych produktów. Może wygląd to nie wszystko, ale z pewnością jest elementem, który zachęca do dalszego poznawania pewnych rzeczy.