Każdy, kto przynajmniej raz spróbował oszczędzać pieniądze wie, że nie jest to proste zadanie. Zawsze jakimś cudem znajdują się jakieś niezaplanowane wydatki i wszystko, co udało nam się odłożyć na czarną godzinę rozchodzi się w sekundę. Jak oszczędzać, żeby w końcu odnieść w tym sukces?

Skarbonka – relikt przeszłości?

Skarbonki są najpopularniejszą metodą odkładania pieniędzy i jest to dobry sposób, ale… dla dzieci. Maluchy chętnie będą wrzucały do skarbonki drobne kwoty, które im damy, żeby później z satysfakcją rozbić świnkę. Jednak dla dorosłych nie jest to wystarczające. Dlaczego? Przede wszystkim, powodem jest fakt, że w obecnych czasach bardzo rzadko używamy gotówki, a większość transakcji wykonujemy kartą. Dlatego też ciężko będzie nam odłożyć jakąkolwiek konkretną kwotę w skarbonce. Zostawmy zabawki dzieciom i skupmy się na sposobach oszczędzania dla dorosłych.

Konto oszczędnościowe – zacznij odkładać prawdziwe pieniądze

Konto oszczędnościowe to usługa, którą oferuje coraz więcej banków. Na czym ona polega? Pierwszym krokiem jest założenie sobie dodatkowego konta, na który co miesiąc będzie przelewana dana suma z naszego głównego konta. Będzie się to działo automatycznie, więc nie będziemy musieli się niczym martwić. Jednak wiele osób powie, że nie zrobi im to różnicy czy pieniądze będą na ich głównym koncie, czy jakimś innym, bo przecież w każdej chwili będą mogli je wypłacić i oszczędzanie się skończy. Otóż, jako motywację do odkładania pieniędzy, wiele banków oferuje konta z oprocentowaniem, na których przelewana kwota powoli rośnie. Co więcej, są też takie, które pozwalają na wypłatę tylko raz na jakiś czas (na przykład, raz w roku), dzięki czemu oszczędzanie jest jeszcze skuteczniejsze.

Jak znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe?

Kont tego rodzaju jest cała masa i wybór może się okazać jeszcze trudniejszy, niż samo oszczędzanie. Na szczęście może nam tutaj pomóc ranking kont oszczędnościowych, który pokaże nam wszystkie najbardziej korzystne oferty dostępne na rynku w danym momencie. Będziemy mogli zobaczyć, na którym koncie zarobimy najwięcej, a którego nie opłaca się zakładać. Ranking kont oszczędnościowych pomoże też nam uniknąć podejrzanych ofert, których w internecie jest pełno i przez które moglibyśmy dużo stracić. Strony, które pojawiają się w takich rankingach muszą być zweryfikowane pod względem uczciwości, dzięki czemu możemy właściwie mieć pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli.