Wiele osób lubi swoje włosy. Są ozdobą, ale bywają także powodem do dumy. Ich piękny blask może być zachwycający, jednak, gdy zauważymy pierwsze oznaki łysienia, powinniśmy reagować natychmiast, ponieważ dzięki temu będziemy mieli szansę na to, żeby skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów.

 

Czy wiecie, że z jednego mieszka włosowego w ciągu całego życia człowieka wyrasta dwadzieścia włosów?

 

Tak naprawdę żywa część włosa znajduje się pod skórą, a tylko martwa na jej powierzchni. Wnioski nasuwają się same. Jeżeli pragniemy zastosować skuteczne środki na wypadanie włosów, musimy odpowiednio je dobierać i zadbać o to, żeby przenikały przez skórę, ponieważ wtedy dotrą do żywej części włosa, a tylko tę uda się odbudować.

 

Doskonałym preparatem, który przenika głęboko w skórę głowy jest NR-07, ponieważ jego działanie polega na bezpośrednim uwalnianiu aktywnych składników w skórze głowy.

 

Zapytacie, jakie składniki występują w budowie włosów i czego należałoby im dostarczać? Dla włosów źródłem gładkości, pięknego, zdrowego wyglądu są znajdujące się w skórze głowy gruczoły łojowe. Podstawowymi, ale jednocześnie najważniejszymi składniami włosów są natomiast białko, keratyna i odpowiadający za ich kolor barwnik w postaci melaniny.

 

Rodzaje włosów a ich pielęgnacja

 

Świadomi tego, że włosy są takim samym elementem naszego ciała jak chociażby wątroba czy nerki, powinniśmy zadbać nie tylko o ich zdrowy wygląd, ale także o to, żeby były odpowiednio odżywione.

 

W związku z powyższym włosy potrzebują niezbędnych składników odżywiających z jednej strony, z drugiej natomiast właściwej, dopasowanej do rodzaju włosów pielęgnacji.

 

Na wypadanie włosów dobrze jest więc stosować odpowiednie preparaty lub tabletki, które w swoim składzie zawierają witaminy i minerały. Jest rzeczą zupełnie normalną, że dziennie może wypaść nawet do stu włosów. Jednak kiedy wypada ich znacznie więcej albo niestety wychodzą garściami, musimy podjąć działania, które zapobiegną wyłysieniu.

 

Czego potrzebują nasze włosy?

 

Na wypadanie włosów skutecznymi środkami będą preparaty, które zawierają minerały morskie oraz aloes. Powinny zaopatrywać się w nie osoby, które mają suche włosy, podrażnioną skórę głowy i zniszczone cebulki włosów.

 

Przed wolnymi rodnikami chroni nasze włosy witamina E i A. Środki, które ją zawierają, mogą pozytywnie pobudzać porost włosów, a jednocześnie regenerować ich cebulki.

 

Niezwykle skutecznym w walce z łysieniem preparatem jest Revita. Można go stosować zarówno w postaci szamponu, jak i odżywki, ponieważ uchroni nasze włosy przed zanikaniem keratyny i wzmacnia cebulki włosów.

internet domowy

 

Na wypadanie włosów dobrze byłoby stosować środki zawierające olejek jojoba, glicerynę, masło karite, kolagen i olej z awokado, bo z jednej strony zapobiegają procesowi łysienia, z drugiej natomiast przyspieszają regenerację włosów. Pomagają także zapewnić im odpowiednie natłuszczenie, połysk i elastyczność.

 

Chrońmy włosy przed działaniem czynników zewnętrznych

 

Nie zawsze zdajemy sprawę z tego, jak ważne dla naszych włosów są czynniki tak naprawdę niezależne od naszych poczynań. Chodzi mianowicie o działanie promieni UV czy deszczu albo mrozu. Jeżeli dopuścimy do nadmiernego wypadania włosów, to zastosowanie domowych sposobów już nie wystarczy.

 

Na wypadanie włosów możemy stosować różne środki lub preparaty, ale jak mówi stare przysłowie „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, toteż dbajmy o ich pielęgnację.

 

styl i moda