Żeby spotkanie biznesowe czy też konferencja tematyczna zakończyły się sukcesem, a nie totalną klapą, to musi zostać spełnionych szereg warunków. Przede wszystkim temat spotkania powinien być na tyle interesujący, aby przyciągnąć wystarczającą liczbę gości. Kolejny istotny aspekt, to miejsce, w jakim zostanie zorganizowane spotkanie – kwestia jego lokalizacji ma ogromne znaczenie. Poza tym warto wziąć pod uwagę nowoczesne urządzenia techniczne, jak również odpowiedni katering.

Co jeść na spotkaniach biznesowych?

Współczesne spotkania biznesowe nie mogą się odbywać bez chociażby drobnych przekąsem i stałego dostępu do zimnych i ciepłych napojów. Jeżeli spotkanie biznesowe organizowane jest w zaledwie kilkuosobowym gronie, to można wybrać się do restauracji. Chcąc mieć jednak nieco więcej prywatności, można takie spotkanie zorganizować we własnym biurze i samodzielnie zadbać o drobne przekąski. Wystarczy termos z wrzątkiem, kawa, herbata i drobne słodkie przekąski. Jednak im więcej gości na spotkaniu biznesowym, tym kwestia wyżywienia staje się bardziej problematyczna, zwłaszcza jeżeli spotkanie takie przewidziane jest na przynajmniej kilka godzin. Wówczas lepiej jest ściągnąć ze swoich barków ciężar przygotowań wyżywienia i zlecić to profesjonalnej firmie. Na terenie całego kraju nie brakuje firm, które zajmują się profesjonalnym cateringiem na spotkania biznesowe.

O czym pamiętać wybierając katering na konferencję?

Wybierając catering czy to na branżową konferencję, czy też na spotkanie biznesowe w okrojonym gronie należy zadbać o kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim posiłki czy też lekkie przekąski zamawiać trzeba ze sprawdzonego wcześniej źródła. Można albo oprzeć się na opiniach znajomych, którzy korzystali wcześniej z usług wybranej firmy cateringowej lub też na jakiś czas przed organizacją wydarzenia pokusić się o zamówienie partii testowej. Niesmaczne jedzenie może zepsuć nawet najlepiej przygotowane wydarzenie biznesowe. Wybór przekąsek warto dostosować do pory roku. W upalne letnie dni ciężkie sałatki na majonezie nie będą najlepszym pomysłem, zwłaszcza że w upale pożywienie tego typu bardzo szybko przestaje wyglądać apetycznie. Warto postawić na świeże owoce, odrobinę słodyczy i lekkie przekąski, które będą świetnym dodatkiem do filiżanki dobrej kawy. Nie ma co przesadzać z ilością jedzenia, tak by się nie zmarnowało, jednak należy zadbać aby wystarczyło dla wszystkich gości zaproszonych na spotkanie biznesowe.

Kategoria: biznes