W lecie dzień jest długi, a temperatury przyjemnie wysokie. To właśnie warunki atmosferyczne w dużej mierze wpływają na to, że to właśnie letnią porą organizowanych jest najwięcej festiwali i imprez o charakterze plenerowym. Imprezy plenerowe mogą być organizowane jako wydarzenia zamknięte (na przykład imprezy integracyjne dla firm) lub też jako wydarzenia otwarte, jak chociażby pikniki rodzinne czy koncerty pod chmurką. Imprezy tego typu to nie tylko domena dużych miast czy miejscowości turystycznych. Niemal w każdej gminie na terenie kraju przynajmniej raz w roku organizowana jest jakaś impreza plenerowa, chociażby dożynki czy święto gminy.

Jak ugryźć organizację imprez plenerowych?

Przede wszystkim osoba, która jest odpowiedzialna za organizację takiego wydarzenia musi się szczegółowo zapoznać z tym, co na temat organizacji imprez plenerowych mówi polskie prawo. Szczegółowe wytyczne zostały zawarte w wielu aktach prawnych. Należy wiedzieć między innymi to, na jakim terenie mogą być zorganizowane zgromadzenia publiczne jaka ilość osób decyduje o tym, że impreza jest uznana za zgromadzenie publiczne i jakie są prawem wymagane zabezpieczenia takiej imprezy. Niedopełnienie formalności związanych z organizacją wydarzenia o charakterze publicznym może skutkować dotkliwymi karami nałożonymi przez wymiar sprawiedliwości, a organizator może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. W trosce o bezpieczeństwo osób biorących udział w takim wydarzeniu warto sprawdzić nawet najdrobniejsze szczegóły.

Organizować na własną rękę czy też zlecić fachowcom?

W przypadku, gdy ktoś nie ma doświadczenia w organizowaniu tego typu wydarzeń, to może skorzystać z komercyjnych ofert firm, które na organizacji wydarzeń publicznych zjadły zęby. Obsługa imprez plenerowych przez specjalistyczną agencję eventową obejmuje całościowe przygotowanie wydarzenia, od szczegółowego planu po jego realizację. Dzięki temu można zyskać pewność, że wszystko zostanie zrobione zgodnie z przepisami prawa, a ponadto na takim wydarzeniu nie zabraknie ciekawych atrakcji. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż wielogodzinne studiowanie aktów prawnych w zakresie organizacji wydarzeń publicznych. Doświadczona agencja eventowa stworzy kreatywny plan dla każdej imprezy, niezależnie od tego czy ma to być wesele, piknik rodzinny czy na przykład zawody o charakterze sportowym. Imprezy pod gołym niebem to najlepszy sposób na to, aby zintegrować ze sobą lokalną społeczność – czy to mieszkańców miejscowości czy też pracowników konkretnej firmy.