Gra Wolfenstein: The Old Blood to przygodowa strzelanka z gatunku FPS (od ang. first person shooter) wydana na system Microsoft Windows oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Gra rozgrywana jest z perspektywy pierwszej osoby, a jej poziomy są poruszane pieszo. Fabuła podzielona jest na rozdziały, które gracze muszą ukończyć, aby przejść dalej, podzielone na dwie powiązane ze sobą kampanie. W grze dostępnych jest wiele rodzajów broni, w tym pistolety, strzelby i materiały wybuchowe, z których większość może być używana podwójnie. Obecny jest również system ochrony – gracze pochylają się i schodzą z osłony zamiast bardziej powszechnego systemu, w którym gracze zamykają się w osłonie.

Gra Wolfenstein: The Old Blood (na konsole PlayStation 4 do kupienia np. tutaj https://exgames.pl/towar/view/780/wolfenstein%3A-the-old-blood-pl) otrzymał ogólnie pozytywne recenzje. Wielu krytyków chwali intensywne strzelaniny, intrygujące lokalizacje oraz równowagę między podstępem a akcją.

Aby przejść przez historię gry Wolfenstein: The Old Blood, gracze muszą walczyć z wrogami podczas poruszania się po poziomach. Gra wykorzystuje system zdrowia, w którym zdrowie graczy jest podzielone na osobne sekcje: “zdrowie” i “zbroja”, które się regenerują. Jeśli cała sekcja zostanie utracona, gracze muszą znaleźć pakiet zdrowia lub element zbroi, aby uzupełnić brakujące zdrowie.

Więcej gier na konsole z gatunku strzelaniny, jest do kupienia w sklepie ExGames – https://exgames.pl/strzelaniny

Czas na ciekawą rozgrywkę!