Jeżeli chcemy rozwinąć naszą sprzedaż w serwisie allegro to powinniśmy zadbać o to, aby inni internauci zaczęli nas rozpoznawać. Nie chodzi tu o popularność, ale o rozpoznawanie naszych aukcji poprzez określony towar, szablon aukcji itp.

Handlując dziesięcioma rzeczami naraz nie zdobędziemy prestiżu oraz nie będziemy rozpoznawalni pod konkretnymi usługami. Zostaniemy tylko jednymi z osób, które po prostu sprzedają to co aktualnie mają niepotrzebnego. Jeśli jednak chcemy skupić się na sprzedaży masowej konkretnego towaru to powinniśmy wybrać jedną kategorię oraz zadbać o elementy, które będą nas charakteryzować m.in. szablon aukcji.

Najlepiej jeśli aukcja będzie się wyróżniać, czyli miała oryginalny i unikalny szablon. Można taki zamówić u firmy, która się tym specjalizuje bądź poprosić o pomoc znajomego, który zna się na rzeczy. Szablon powinien nawiązywać do sprzedawanego towaru. Cena nie powinna być wyższa niż 100 zł. Jest to inwestycja jednorazowa, ale za to bardzo ważna.

Następną rzeczą jest miniaturka zdjęcia głównego, które pojawia się przy tytule aukcji. Powinna być ona zawsze taka sama oraz wyróżniać się wśród pozostałych kolorem, kontrastem oraz zdjęciem. Zmieniając na każdej aukcji miniaturkę nie zdziałamy zbyt wiele jeśli chodzi o późniejszą rozpoznawalność i rozwój sprzedaży. Niektóre zdjęcia innych allegrowiczów posiadają napis lub nawet napisy. Jest to już indywidualna sprawa, ponieważ i takie i takie zdjęcia przyciągają uwagę. Miniaturki z napisem ciekawią wyrazem, a bez tym co jest na zdjęciu.

Jedną z lepszych metod na to, aby być bardziej rozpoznawalnym na aukcjach jest własne logo. Jeżeli nasza sprzedaż jest już dość rozwinięta to możemy zastanowić się nad zleceniem wykonania logo, które odzwierciedli to czym handlujemy. Logo to element, który po pewnym czasie stanie się częścią nas. Na logo warto umieścić nasze imię i nazwisko lub jakiś Nick.

Dobrze byłoby jeśli nie przerywalibyśmy trwania aukcji. Znaczy to, że najlepiej po zakończeniu jednej wystawić od razu kolejną. W ten sposób nie tylko umożliwimy potencjalnym klientom dalsze zakupy, ale też zdobędziemy prestiż małej firmy. To może dobrze płynąć na naszą ocenę i ocenę naszych aukcji.

Te elementy, które zostały wymienione powinny zostać spełnione. Mimo pozorów są bardzo ważne, szczególnie dla osób, które myślą o poważnych zarobkach na tym serwisie. Są one oczywiście możliwe, jednak aby cokolwiek zdziałać trzeba się postarać oraz poświęcić temu zajęciu trochę czasu. Początki mogą trudne, za to efekty zniewalające.

Wystarczy trochę pracy, aby później wszystko to co robimy sprawiało nam nie tylko przyjemność, ale także przynosiło zyski. Niektórzy sądzą, że jest to niemożliwe. To błędne nastawienie, ponieważ każdy kto dostosowuje się do pewnych reguł i zasad może odnieść sukces. Jeśli będziemy tylko czekać i stać w miejscu to nie tylko nie będziemy poruszać się do przodu, ale będziemy się cofać, gdyż konkurencja rozwija się przez cały czas. Tak więc działając dojdziemy do celu, a im więcej starań z naszej strony tym bardziej nasze aukcje będę popularne i rozpoznawalne.