Serwis aukcyjny Allegro jest wiodącym serwisem aukcyjnym w Polskim internecie. Sukces na Polskim podwórku zachęcił firmę do ekspansji na inne rynki. Poza Polską Allegro dostępne jest w Czechach, na Węgrzech oraz w Rosji.

Co do Polskiego rynku aukcji internetowych to można powiedzieć, że właściwie został zmonopolizowany przez Allegro. Pozostałe serwisy aukcyjne nie są w stanie mu zagrozić. Prócz Allegro na rynku widoczne są jeszcze właściwie tylko 2 serwisy: eBay (który niestety chyba nie może określić wejścia na Polski rynek jako udany, aczkolwiek zaczyna pomału się umacniać) oraz w mniejszym stopniu Świstak.

Co można powiedzieć o Allegro?
Jeśli chcesz coś sprzedać, to pomimo tego iż jest to serwis płatny (dla sprzedawców) nie możesz go zignorować. To właśnie tu jest przeprowadzana ogromna większość transakcji, znajdziesz tu najwięcej chętnych do zakupu, a co za tym idzie Twoje aukcje mają szansę na największy sukces.

Jeśli chcesz coś kupić również w pierwszej kolejności właśnie tu powinieneś zajrzeć. To właśnie tu jest wystawionych najwięcej przedmiotów.

Zarejestruj się w Allegro